Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prywatna Szkoła Podstawowa

Konsultacje

Szczegóły

W dniu 11 maja 2017 r. odbędą się konsultacje, na które zapraszamy rodziców w godz. 17.00 – 18.00

Quiz Wiedzy o Polsce

Szczegóły

W dniu 26 kwietnia odbył się Quiz Wiedzy o Polsce.

Celem edukacyjnej zabawy było sprawdzenie swojej wiedzy na temat ojczystego kraju. Quiz podzielony był na trzy etapy. Każdy z nich charakteryzował się różnym stopniem trudności.

Do ostatniej rundy przystępowali uczniowie, którzy w poprzednich etapach zgromadzili minimum 9 punktów. Do rundy finałowej zakwalifikowało się 7 uczniów.

Czytaj więcej...

Sportowe powitanie Wiosny!

Szczegóły

Nadejście astronomicznej wiosny nasza szkoła świętowała na sportowo. Z tej okazji 20 marca odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Wiosenne Igrzyska Sportowe”, w których udział wzięły wszystkie klasy.

Uczniowie zostali losowo podzieleni na drużyny, z których wyłonili się Niebiescy, Zieloni i Czerwoni. Zmagania rozpoczęliśmy od grupowej rozgrzewki i zaprezentowania okrzyków bojowych. Konkurencje wymagały od uczniów dużej zwinności, utrzymania równowagi i koordynacji ruchów. Bardzo ważna okazała się umiejętności pracy w parach.

Czytaj więcej...

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady „Pionier 2016”

Szczegóły

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Pionier 2016”. W zakresie wiadomości przyrodniczych wyróżnienie otrzymali:

Lidia Chmielecka – 11 miejsce
Mateusz Kawalec –  13 miejsce na 331 startujących.

Uczniowie ci otrzymali Dyplom wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplom uznania.

Organizatorem olimpiady był Instytut Rozwoju Oświaty.

Wyróżnionym gratulujemy!
Wszystkim życzymy sukcesów w następnej edycji.

Życzenia świąteczne

Szczegóły

Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia
życzy
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
Niepublicznej Szkoły Podstawowej
na Zielonym Romanowie w Łodzi

Zebrania z rodzicami

Szczegóły

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Środa - 7 grudnia 2016 r.
Klasa IV - godz. 17.00

Czwartek - 8 grudnia 2016 r.
Klasa II - godz. 18.00
Klasa III - godz. 18.00

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Szczegóły

25 listopada 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji świetlica szkolna przygotowała szereg zabaw i konkurencji. Były zagadki, rebusy, zabawy na spostrzegawczość oraz kalambury. Wszyscy bawili się wyśmienicie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Zwieńczeniem naszych obchodów było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pluszowy Miś” i nagrodzenie uczestników konkursu.

Oto jego wyniki:
I miejsce – Filip Marchewka klasa II oraz Mikołaj Rzymowski klasa III
II miejsce – Wiktoria Mila i Kuba Ogrodowczyk klasa II
III miejsce – Amelia Turlewicz klasa II i Elena Jasik klasa III

Gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy do Galerii

Święto Niepodległości

Szczegóły

„Warto się czasem zasłuchać w wiatru granie,
Szum gałęzi, listopadów przemijanie.”

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, na czele państwa stanął Marszałek Józef Piłsudski.

O tym fakcie historycznym, bardzo ważnym dla nas Polaków, przypomniała nam klasa III w swoim programie artystycznym. Ta wspaniale przygotowana lekcja historii w postaci apelu była bardzo wzruszająca, a śpiewane pieśni przyprawiały nas o dreszczyk emocji.

Zapraszamy do Galerii

Świetlicowy Turniej Warcabowy

Szczegóły

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna, a zarazem doskonały trening myślenia. Niezależnie od wieku każdy może grać i wygrywać, co potwierdził tegoroczny Świetlicowy Turniej Warcabowy, który odbył się 9 listopada.

Celem rozgrywek była integracja uczniów, a także zachęcanie do spędzania wolnego czasu przy grach rozwijających umiejętności logicznego myślenia. Impreza cieszyła się dużą popularnością. Rywalizowało ze sobą 20 uczniów z klasy II, III i IV.

Najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się:

I miejsce - Michał Spiżewski (kl. 2)
II miejsce - Tomasz Rębiałkowski (kl. 4)
III miejsce - Hanna Spiżewska (kl. 3)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dzień Zdrowego Śniadania

Szczegóły

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Uczniowie klasy II i III samodzielnie przygotowywali swoje śniadanie. Kanapki były bardzo zdrowe i przygotowane według upodobań dzieci. Znalazło się na nich dużo warzyw i królowało ciemne pieczywo.

Dzieci przypomniały sobie 12 zasad zdrowego odżywiania. W każdej klasie na zakończenie zajęć odbyło się wspólne jedzenie śniadania. To już kolejna edycja i dzieci mają coraz większą wprawę w samodzielnym tworzeniu swoich kanapek. Smaaacznego!