Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prywatna Szkoła Podstawowa

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Szczegóły


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

  Polska

„Jest w każdym wiernym sercu Polaka,

co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

W szumie gołębi na starym rynku,

w książce poety i na budowie.”

 

30 kwietnia był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani w strojach galowych. W tym dniu klasa II pod opieką Pani Justyny Witczak przygotowała uroczysty apel z okazji zbliżającego się  Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas apelu panował dostojny nastrój, zarówno wśród występujących, jak i widowni. Uczniowie klasy II w bardzo ładny sposób wyjaśnili pojęcie „Konstytucja”,  „Wolność”, „Naród”, „Ojczyzna”.

Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn państwowy „Jaszcze Polska nie zginęła...”