Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prywatna Szkoła Podstawowa

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

Szczegóły

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

15 kwietnia uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Łodzi.                Celem wycieczki było przeprowadzenie zajęć edukacyjno-przyrodniczych „Bliżej przyrody”, zaś tematem zajęć hasło inspirowane wystawą plastyczną „Przyroda budzi się do życia”. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawych gatunków drzew i krzewów, spacer po trasach „górskich”, jak również wizytę w Skansenie, dawnych gospodarstwach domowych naszych pradziadków.  Podczas wycieczki Pani przewodnik opowiadała o różnych ciekawostkach związanych z ogrodem. Dzieci karmiły rybki w stawie oraz porównywały zapachy tamtejszych ziół. Był też czas na odpoczynek, zjedzenie kanapek i dokonanie zakupów w sklepiku na terenie Ogrodu. Słoneczna pogoda pozwoliła  mile spędzić czas na świeżym powietrzu.