Owoce i Warzywa w Szkole

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

Program finansowany ze środków pochodzących

z budżetu Unii Europejskiej

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw  w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Program skierowany jest do uczniów klas I – III szkoły  podstawowej.  Dzieci dwa razy w tygodniu otrzymują świeże owoce i warzywa oraz soki. Są to jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewka, słodka papryka, rzodkiewka, pomidorki i kalarepa oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.